Logo Federacji Organizacji Kresowych
Logo Federacji Organizacji Kresowych
                                                                                     
Federacja Organizacji Kresowych
                                                                                     
Strona Główna              o nas              Oświadczenia               Federacja               Archiwum              Kontakt              Strony o kresach
Sprawy Ogólne                 Białoruś                 Litwa                 Ukraina
© Federacja Organizacji Kresowych
siedziba:
Krakowskie Przedmieście 64
00-322 Warszawa


Dzień naszych nauczycieli!

Autor: PMS
19.10.2010.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 9 października 2010 r. nauczyciele języka polskiego z Białorusi zostali zaproszeni do Białegostoku. Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja na rzecz Pomocy Dzieciom z Grodzieńszczyzny. Rafał Cierniak, wiceprezes Fundacji, powitał wszystkich zebranych w holu Białostockiego Teatru Lalek oraz złożył życzenia z okazji Dnia Nauczyciela.

Administracja teatru pokazała gościom Piwnicę Lalek, gdzie nauczyciele mogli zobaczyć, a nawet dotknąć kukiełki, maski, stroje i dekoracje do sztuk teatralnych. Następnie uczestnicy spotkaniania obejrzeli przedstawienie teatralne pt. “Lis” w reżyserii Piotra Tomaszuka. Po spektaklu na nauczycieli już czekał poczęstunek.

Złożone życzenia, uroczysta kolacja wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dyrektor PMS Teresa Kryszyń w imieniu nauczycieli z Białorusi podziękowała Fundacji za wieloletnią współpracę, wspieranie nauczycieli w ich pracy dydaktycznej i wychowawczej, pomoc dzieciom niepełnosprawnym w ich rehabilitacji i leczeniu.