Logo Federacji Organizacji Kresowych
Logo Federacji Organizacji Kresowych
                                                                                     
Federacja Organizacji Kresowych
                                                                                     
Strona Główna              o nas              Oświadczenia               Federacja               Archiwum              Kontakt              Strony o kresach
Sprawy Ogólne                 Białoruś                 Litwa                 Ukraina
© Federacja Organizacji Kresowych
siedziba:
Krakowskie Przedmieście 64
00-322 Warszawa


Nauczycielki nie powrócą

Trzy polskie nauczycielki, w obronie których strajkują uczniowie z Wołkowyska, nie przyjadą do tego miasta. Poinformował o tym wiceszef oświaty miejscowych władz Piotr Kraśko. Okazało się, że wołkowyskie władze oświatowe w ogóle nie występowały do ministerstwa o wymagane licencje na pracę dla pedagogów z Polski, gdyż - jak twierdzą - mają do dyspozycji miejscowych fachowców.

Uczniowie starszych klas polskiej szkoły 19 września odmówili udziału w lekcjach, stając w obronie polonistki, nauczycielki fizyki i nauczania początkowego, którym władze białoruskie cofnęły licencję. Młodzież wróciła do nauki, gdyż na spotkaniu z merem miasta obiecano, że nauczycielki wrócą. Trzy dni później na zebraniu z rodzicami była mowa już tylko o ewentualnym powrocie nauczycielki fizyki. Dyrektor szkoły Ryszard Chudziak potwierdził, że bezskutecznie wnioskował w wydziale oświaty o licencje dla nauczycielek z Polski.
WM, PAP
"NASZ DZIENNIK" ; 29.09.2006 r., Nr 228