Logo Federacji Organizacji Kresowych
Logo Federacji Organizacji Kresowych
                                                                                     
Federacja Organizacji Kresowych
                                                                                     
Strona Główna              o nas              Oświadczenia               Federacja               Archiwum              Kontakt              Strony o kresach
Sprawy Ogólne                 Białoruś                 Litwa                 Ukraina
© Federacja Organizacji Kresowych
siedziba:
Krakowskie Przedmieście 64
00-322 Warszawa


Spotkanie sekretarzy generalnych episkopatów Europy
IAR, 2007-06-15

Zwierzchnik białoruskiej Cerkwi prawosławnej przyjął uczestników 35 spotkania sekretarzy generalnych episkopatów Europy.

Sesja sekretarzy, która rozpoczęła się wczoraj, potrwa do poniedziałku. Po raz pierwszy spotkanie odbywa się na Białorusi na zaproszenie miejscowej Konferencji Biskupów Katolickich.

W stołecznym soborze św. Piotra i Pawła, katolickich biskupów powitał metropolita Filaret. Wyraził on nadzieję, że spotkanie zakończy się sukcesem. Ksiądz Lucjan Skolik - zastępca sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski, powiedział Polskiemu Radiu, że odniósł dobre wrażenie ze spotkania z metropolitą Filaretem. Jak zaznaczył powitano ich bardzo ciepło i miło. Wręczono także podarunek dla metropolity - obraz Matki Boskiej Licheńskiej.

Uczestnicy spotkania sekretarzy generalnych episkopatów Europy - oprócz omawiania bieżących spraw Kościoła - zajmują się również problematyką ekumeniczną.

W niedzielę na zakończenie spotkania odwiedzą historyczne miasteczko Nieśwież, gdzie między innymi będą się modlić w miejscowym kościele katedralnym.