Logo Federacji Organizacji Kresowych
Logo Federacji Organizacji Kresowych
                                                                                     
Federacja Organizacji Kresowych
                                                                                     
Strona Główna              o nas              Oświadczenia               Federacja               Archiwum              Kontakt              Strony o kresach
Sprawy Ogólne                 Białoruś                 Litwa                 Ukraina
© Federacja Organizacji Kresowych
siedziba:
Krakowskie Przedmieście 64
00-322 Warszawa


Pomóż prześladowanym Polakom na Litwie!

W piątek 11 marca o godzinie 17.00 przed ambasadą litewską w Warszawie odbędzie się demonstracja w obronie godności, tożsamości i praw Polaków na Litwie, łamanych przez władze w Wilnie.
Protest organizują Stowarzyszenie Memoriae Fidelis oraz Federacja Organizacji Kresowych. Jeśli nie zgadzasz się na prześladowanie naszych Rodaków na Litwie - przyjdź wyrazić swoją solidarność z nimi!

Paradoksalnie, po ostatnim sukcesie Polaków w wyborach Litwie, podczas których w obecności międzynarodowych obserwatorów uzyskali oni znacznie więcej mandatów niż zazwyczaj, władze litewskie próbują zniwelować to zwycięstwo kolejnymi atakami na naszych Rodaków. Praktyki te coraz bardziej przypominają działania państwa totalitarnego, a przecież mają miejsce w jakoby demokratycznym kraju. Nie możemy pozwolić by niepodległa Litwa dyskryminowała Polaków - swoich własnych obywateli, zachowując się wobec nich gorzej niż Litewska Republika Sowiecka.

Aby wyrazić nasz protest spotykamy się w Warszawie o godzinie 17.00 przed ambasadą Republiki Litewskiej (Aleje Ujazdowskie 14).
Termin manifestacji nie jest przypadkowy. Tego bowiem dnia - 11 marca 1990 roku - Litwa odzyskała niepodległość. Postaramy się przekazać, jakie warunki do zachowania tożsamości narodowej mieli wileńscy Polacy przed dwudziestoma laty i co z tego zachowało się do chwili obecnej. Organizatorzy apelują o zabranie ze sobą gwizdków oraz żółtych i czerwonych kartek.

Kresy24.pl :7.03.2011