Logo Federacji Organizacji Kresowych
Logo Federacji Organizacji Kresowych
                                                                                     
Federacja Organizacji Kresowych
                                                                                     
Strona Główna              o nas              Oświadczenia               Federacja               Archiwum              Kontakt              Strony o kresach
Sprawy Ogólne                 Białoruś                 Litwa                 Ukraina
© Federacja Organizacji Kresowych
siedziba:
Krakowskie Przedmieście 64
00-322 Warszawa


W obronie polskiego szkolnictwa

9 lutego 2012

17 marca, w rocznicę podpisania przez litewski rząd nowelizacji ustawy o oświacie, dyskryminującej mniejszości narodowe, odbędzie się w Wilnie przemarsz aleją Giedymina i wiec pod gmachem rządu.

Przemarsz rozpocznie się w samo południe. Następnie, podczas wiecu pod siedzibą litewskiego rządu przedstawiciele społeczności polskiej będą się domagać odwołania dyskryminujących zapisów w ustawie o oświacie, między innymi, rezygnacji z ujednolicenia egzaminu z języka litewskiego podczas matury, przywrócenia egzaminu z języka polskiego na listę obowiązkowych egzaminów maturalnych, rezygnacji z dyskryminującego postulatu zachowania szkoły litewskiej kosztem polskiej.

Organizatorzy wiecu zapraszają do poparcia – poprzez jak najliczniejszy udział w wiecu – postulatów mających na celu zachowanie szkolnictwa polskiego na Litwie w jego dotychczasowym kształcie.

za; Kresy24.pl