Logo Federacji Organizacji Kresowych
Logo Federacji Organizacji Kresowych
                                                                                     
Federacja Organizacji Kresowych
                                                                                     
Strona Główna              o nas              Oświadczenia               Federacja               Archiwum              Kontakt              Strony o kresach
Sprawy Ogólne                 Białoruś                 Litwa                 Ukraina
© Federacja Organizacji Kresowych
siedziba:
Krakowskie Przedmieście 64
00-322 Warszawa


Szanowni Państwo!

Są momenty w życiu każdej społeczności ważne. Nadużywając, być może tego słowa, przełomowe.

Jutro 30 czerwca 2009 roku kończy działalność Instytut Kresowy w Warszawie, jako samorządowa instytucja kulturalna miasta stołecznego Warszawy. W takiej formie organizacyjnej przyszło jej działać od 26 października 2006 r. Prawie trzy lata, wielka szkoda, że w ogromnej części tego czasu jako "dziecko niechciane" w oczach nowego układu władzy miasta stołecznego Warszawy. Prawie stale w trakcie w trakcie procedur zmierzających do likwidacji lub w likwidacji.

Dzięki Państwa sympatii i współpracy okres ten spędziliśmy pracowicie, przede wszystkim poprzez cykl Spotkań Kresowych, w których wzięło udział setki Kresowian i sympatyków Kresów. Ostatnie miało miejsce 16 czerwca br. i poświęcone było 500-leciu unii polsko-litewskiej.

Przygotowywaliśmy też I tom opracowania: "Kresowianie w Warszawie".

Naprzeciw potrzebie Środowiska Kresowego, którego uosposobieniem był i jest Instytut Kresowy, samorząd województwa mazowieckiego wyraził wolę przyjęcia do swoich struktur Instytutu.

Pełni wiary w życzliwość społeczną, jaka zawsze była, jest i będzie dla polskich Kresów i Kresowian, w tym przełomowym dla Instytutu momencie nie żegnamy się z Państwem, tylko mówimy: do widzenia!

W środowisku dla idei Instytutu lepszym, życzliwszym, bardziej otwartym!

Instytut Kresowy w Warszawie
29.06.2009r.